МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Події Дотримуйтеся правил безпеки у побуті під час опалювального сезону!
Дотримуйтеся правил безпеки у побуті під час опалювального сезону!
Четвер, 02 грудня 2021, 06:35

Пожежі у побуті, на жаль, явище нерідкісне. Через власну недбалість та нехтування елементарними протипожежними правилами, громадяни наражають на небезпеку своє життя та здоровя, а також оселю і майно. Найстрашніше, що через безвідповідальність однієї людини можуть постраждати інші – члени родини, сусіди або ж співмешканці багатоквартирного будинку. Особливої актуальності ця проблема набуває в осінньо-зимовий період, коли для обігріву помешкань громадяни застосовують пічне опалення, каміни та електричні прилади.

Аби запобігти виникненню надзвичайних подій через пожежі, вогнеборці здійснюють превентивну роботу в житловому секторі.

Так, на Сумщині 1 грудня в м. Ромни рятувальники спільно з працівниками територіального центру соціального обслуговування завітали до домівок самотніх людей похилого віку з метою нагадати основні правила пожежної безпеки, яких слід дотримуватися в побуті. Окремо обговорювалось, як безпечно обігрівати свої помешкання, використовуючи пічне опаленням та електрообігрівальні прилади. Також фахівці вказували на ті порушення вимог пожежної безпеки, що можуть призвести до виникнення пожежі. Для засвоєння даної інформації громадянам вручали пам’ятні листівки.

Водночас працівниками Коломийського районного управління ГУ ДСНС в Івано-Франківській області разом із органами місцевої влади проведено профілактичний рейд щодо недопущення виникнення пожеж у житловому секторі в селі Сопів. Рятувальники поспілкувалися із місцевими жителями про правила безпечної поведінки під час опалювального сезону та вручили листівки з переліком правил пожежної безпеки в побуті. Також людям була наведена сумна статистика пожеж у житловому секторі та наслідки цих пожеж, були наведені основні причини виникнення пожеж.

У свою чергу рятувальники Золочівського району Львівщини нагадали мешканцям правила пожежної безпеки в побуті. Під час проведення інформаційно - роз’яснювальної роботи було здійснено обхід житлових будинків з мешканцями житлового сектору проведено інструктаж на протипожежну тематику та вручено пам’ятки з пожежної безпеки. Громадянам нагадали правила експлуатації електромережі та пожежної безпеки у побуті, а також недопущення пожеж від дитячих пустощів з вогнем. Також було проведено бесіди, інструктажі з школярами та дошкільнятами. Де розповіли дітям про небезпеку вогню та ігор з сірниками.

Також на Житомирщині рятувальники провели пожежно-профілактичне відпрацювання смт Лугини, Коростенського району. Фахівці ДСНС наголосили, що перед початком опалювального сезону всі печі необхідно відремонтувати та ретельно перевірити. Щоб уникнути біди не слід залишати без нагляду розтоплені печі та перегрівати їх. Також небезпечно експлуатувати груби без протипожежної розділки. Рейдовики відвідали багатодітні сім’ї. Людям роздали листівки з правилами безпечної експлуатації приладів опалення, електричних приладів, а також довели сумну статистику стосовно кількості пожеж у житловому секторі та випадків загибелі й травмування на них громадян. Крім того, подібну превентивну роботу для запобігання пожежам у побуті проведено сьогодні й у інших населених пунктах області.

Шановні громадяни! Аби уникнути трагедії, спричиненої пожежею в оселі, будьте вкрай обережними, дбайте про належний протипожежний стан власних помешкань, а саме:

  • не паліть у ліжку;

  • слідкуйте за станом та справністю електромережі;

  • у разі виходу з приміщень не залишайте увімкненими телевізори, праски тощо;

  • не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте їм бавитися сірниками;

  • намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроспоживачі великої потужності;

  • використовуйте пічне опалення та прилади для обігріву, дотримуючись правил пожежної безпеки.

При виникненні пожежі чи надзвичайної ситуації негайно викликайте Службу порятунку за номером «101»!

 

Зона відповідальності

 

Анонс

1

1Счетчик тИЦ и PR