МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Події Служба порятунку закликає не провокувати пожежі в екосистемах країни!
Служба порятунку закликає не провокувати пожежі в екосистемах країни!
Понеділок, 05 квітня 2021, 07:39

В Україні розпочався пожежонебезпечний період. У цей час, унаслідок необережного поводження з вогнем, або ж зумисного підпалу сухостою, можуть бути знищені гектари природних екосистем, а разом з тим — тварини та птахи, які там мешкають. Якщо ж для людей це не вагомий аргумент (як показує практика), варто задуматися про безпеку власних садиб, а також своє життя та здоров'я. Адже нерідко вогонь із сухостою перекидається на житлові будинки та господарчі споруди, більше того, навіть самі палії стають жертвами зумисно спровокованого полум'я.

За минулу добу через необережне поводження з вогнем на відкритих територіях було зафіксовано 7 пожеж сухої трави на Львівщині. Вогонь знищив понад 0,5 га. Зокрема, вогнеборці боролись із пожежами сухої трави та чагарнику у таких районах: Львівському, Стрийському, Яворівському.

3 квітня рятувальники Вінниччини 18 разів виїжджали на ліквідацію загорянь сухої рослинності. Вогнем заподіяно шкоди навколишньому природному середовищу на загальній площі 7 га.

Того ж дня загорянь на території Хмельниччини виникло чотири займання в екосистемах. Бійці ДСНС ліквідовували пожежі сухої рослинності за межами сіл Іванківці, Нижні Вовківці та Мар’янівка, Хмельницькому району. Загальна площа цих загорянь склала 1100 кв.м.

У Луганській області 2 квітня сталася пожежа у житловому секторі у селищі Троїцьке. Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що горить суха трава та дах покинутого будинку, існує загроза розташованим поруч житловим будинкам та господарчим спорудам. Займання оперативно ліквідували.

Шановні українці, звертаємо вашу увагу: нещодавно парламент прийняв закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій», який дозволить протистояти загорянню на природних територіях. Законом заборонено випалювання сухої рослинності у прибережно-захисних зонах: уздовж річок, навколо водойм та на островах; уздовж морів, морських заток і лиманів та на островах у внутрішніх морських водах.

За спалювання сухої трави та листя законом передбачений шраф до 153 тис. грн. За підпал з тяжкими наслідками для природи може загрожувати 5 років в'язниці!

 

Зона відповідальності

 

Анонс

Увага, щеплення!

До уваги співробітників та працівників Міжрегіонального центру швидкого реагування

З 05.07. по 09.07.2021 р. в Центрі первинної медико-санітарної допомоги (1-й пров. Коржівської, 7) буде проводитися щеплення проти коронавірусної інфекції вакциною виробництва Pfizer/BioNTech.

 

Бажаючі зареєструватися на вакцинацію повинні до 17.00 п’ятниці 02.07.2021 звернутися до безпосередніх керівників або співробітників пункту охорони здоров’я.Счетчик тИЦ и PR