МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Діяльність Міжнародна діяльність ДСНС України у взаємодії з рятувальними службами Євросоюзу
ДСНС України у взаємодії з рятувальними службами Євросоюзу

Державна служба України з надзвичайних ситуацій прагне сформувати Службу порятунку європейського рівня та вдосконалити систему цивільного захисту країни. Саме тому ДСНС України постійно налагоджує співпрацю зі своїми європейськими колегами аби вивчити їх позитивний досвід у сфері запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій. Особливо продуктивно наразі налагоджена співпраця між Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Державною пожежною службою Республіки Польща.

Саме з метою узгодження подальшої співпраці та визначення шляхів взаємодопомоги, протягом 16-17 жовтня рятувальники ДСНС України на чолі з головою Сергієм Бочковським перебували у Республіці Польща.

 

Вони взяли участь у III Міжнародній практичній конференції “Взаємодія – основа ефективного рятування”, що проходила у місті Арламов (Польща). Серед них також був представник Міжрегіонального центру швидкого реагування ДСНС України Дмитро Чавалах. Під час конференції українські, польські, естонські та литовські рятувальники, спеціалісти у сфері пожежної безпеки, представники добровільних пожежних дружин та Товариства Червоного Хреста обговорили шляхи вдосконалення системи цивільного захисту, гарантування безпеки кожній людині, питання організації взаємної допомоги під час виникнення надзвичайних ситуацій, а також поділилися з присутніми позитивним досвідом під час виконання рятувальних операцій у різних країнах світу та особливостями функціонування медицини катастроф.

Особливо важливим для України загалом та зокрема для Служби порятунку, було визначення подальших шляхів співпраці між українськими та польськими рятувальниками. Саме тому, Сергій Бочковський та Головний комендант Державної пожежної служби Республіки Польща Вєслав Лесьнякевич підписали Протокол та Порядок взаємодії підрозділів пожежної охорони Республіки Польща та Державної служби України з надзвичайних ситуацій під час надання взаємної допомоги в ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків. Цей Порядок визначає організацію та координацію дій рятувальних служб України та Польщі під час виникнення надзвичайних ситуацій, шляхи обміну інформацією та надання взаємної допомоги.

Під час другого дня перебування у Польщі рятувальники відпрацьовували спільні дії під час виникнення різноманітних надзвичайних ситуацій як то пожежа у багатоповерхівці, коли необхідно врятувати людей, які перебувають в епіцентрі пожежі та ліквідувати загоряння;  допомога людям, які потрапили у автокатастрофу; ліквідація наслідків викиду аміаку. На навчаннях широко використовувались квадрокоптери, за допомогою яких проводилась відео зйомка місця пригоди, а відповідна інформація передавалась до штабу з ліквідації надзвичайної ситуації для прийняття відповідних рішень. До робіт залучалися також і гелікоптери, що піднімали потерпілих та швидко доставляли їх до медичного закладу. Спецобладання допомагає фіксувати ситуацію з висоти пташиного польоту.

Всі ми виконуємо надважливу місію - рятуємо людські життя, гарантуємо безпеку та спокій кожному. І лише спільні зусилля та взаємодія всіх рятувальних служб ЄвропейськогоСоюзу зможуть гарантувати безпеку як країни вцілому, так і кожної людини. Адже взаємодія - це основа ефективного рятування”, - зазначив Сергій Бочковський.

 

Зона відповідальності

 

Анонс

1

1Счетчик тИЦ и PR