МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Події Літо в Україні буде спекотним і пожежонебезпечним
Літо в Україні буде спекотним і пожежонебезпечним
Понеділок, 06 червня 2011, 13:26

Літо в Україні цього року буде спекотним з високим ступенем пожежної небезпеки. Такий прогноз на брифінгу зробив начальник Українського Гідрометеоцентру України Микола Кульбіда.

За його словами, вже на початку червня у північній, центральній частині та на сході України спостерігається суттєвий дефіцит опадів. Температура повітря вже піднялась до 28-33 градусів за Цельсієм.  Але така ситуація не лише в Україні, але й у Білорусі, Туреччині, на Балканах, на Північному Кавказі.

Менша на кілька градусів спека нині спостерігається в  Івано-Франківській, Чернівецькій, Тернопільській областях. Причина – сильні зливи, град та шквалистий вітер, що пройшли днями.

"Значних збитків зазнав напередодні Крим, а саме – Сімферополь. Діаметр граду, що випав 1 червня сягав 20-60 мм. Найбільше проблем у комунальних господарств. Крім того, постраждали автомобілі на вулицях. Гідрометеоцентр завчасно спрогнозував це природне стихійне явище, але відвернути його, як ви знаєте, було неможливо."

М. Кульбіда повідомив, що 2-3 червня в Україні очікується збільшення короткочасних дощів, вітру та граду, що будуть спостерігатися по всій Україні. Протягом 4-6 відбудеться зниження температури від 33 градусів до 28.  7-10 червня слід чекати посилення спеки, суттєвих опадів не буде. З другої декади червня прогнозуються інтенсивні грози, шквалистий вітер і град.

"Але синоптики оцінюють цей період позитивно, тому що вони дозволять уникнути засушливих явищ. Поки що говорити про зниження врожайності озимих культур не доводиться. "

Крім того, керівник Гідрометеоцентру зазначив, що липень-серпень в Україні будуть найбільш спекотними місяцями. Температура повітря коливатиметься у межах 30-35, і навіть 40 градусів.

Нині українські синоптики проводять щоденні розрахунки пожежної небезпеки. П’ятий – найвищий клас пожежної небезпеки – спостерігається практично в усіх областях. Лідирує Луганська та Херсонська області. Але з проходженням дощів у другій декаді червня, ситуація покращиться, обіцяє Микола Кульбіда.

Прес-служба МНС

 

Зона відповідальності

 

Анонс

1

1Счетчик тИЦ и PR