МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Психологічні притчі

Притча про щастя

Сиділо Щастя в ямі. Проходив повз чоловік, побачив Щастя і попросив у нього багато грошей. Щастя виконало його прохання – і він пішов щасливий. Проходив другий чоловік, побачив Щастя і попросив красиву дівчину за дружину. Щастя виконало і його прохання – і він пішов щасливий зі своєю красунею дружиною. Одного разу до ями підійшов молодий хлопець. Він подивився на Щастя, але не став нічого вимагати, а запитав:

– Тобі-то, Щастя, чого хочеться?

– Вибратися звідси, – відповіло Щастя.

Хлопець допоміг йому вибратися і пішов своєю дорогою. А Щастя … побігло за ним.

Про чисті помисли

Одна подружня пара переїхала на нову квартиру.
Вранці, щойно прокинувшись, дружина зиркнула у вікно й побачила сусідку, яка вивішувала випрану білизну.
— Поглянь, яка брудна білизна у неї, — сказала вона чоловіку.
Але той читав газету й не звернув уваги на слова жінки.
— Напевно, у неї погане мило або вона зовсім не вміє прати. Варто було б її навчити цій справі.
І кожного разу, коли сусідка розвішувала білизну, дружина дивувалася, яка вона брудна.
Одного прекрасного ранку, поглянувши у вікно, вона вигукнула:
— О!

Сьогодні білизна чиста! Певно, навчилася нарешті прати!
— Та ні, — сказав чоловік, — просто я нині встав рано і помив вікно.

Так і в нашому житті: усе залежить від вікна, через яке ми дивимося на світ.

І перш ніж наводити критику на інших, необхідно переконатися, що наші серця й помисли чисті.

Жадібність і щедрість

- Жадібність, ей, Жадібність, дай велику каструлю!

- Не дам, самій мало!

- Жадібність, ей, Жадібність, дай каструлю поменше!

- І поменше не дам!

- Жадібність, ей, Жадібність, дай тоді найменшу!

- Сказала, що не дам, значить, ніяку не дам!

- Ну, не хочеш, як хочеш! На тобі тоді пиріжок!

- Давай! А чому тільки один? Ти ж, адже, Щедрість!

- Так я й хотіла тобі побільше дати. А ти посудини не дала!

Так Жадібність сама себе і покарала...

Дорожіть часом!

Один чоловік постійно працював, не знаючи відпусток, і накопичив собі багатства на мільйони доларів. Він вирішив, що нарешті візьме собі рік відпочинку від роботи і поживе в розкоші, яку може собі дозволити. Але не встиг він прийняти це рішення, як до нього спустився ангел смерті. Будучи професійним торговцем, чоловік вирішив будь-яким способом умовити продати йому хоч трохи часу:

- Дай мені три дні життя, і можеш взяти третину мого багатства.

Ангел не погоджувався.

- Гаразд, тоді два ... ні... три мільйони! Дай мені всього один день, щоб я зміг насолодитися красою землі і провідати родину, яку через вічну зайнятість давно не бачив.

Але ангел був непохитний.

Тоді чоловік став благати дати йому хоча б пару хвилин, щоб написати синові прощальну записку.

Це бажання було задоволено

Бідно, але не погано

Чжуан-цзи, одягнутий в залатаний полотняний халат, взутий у сандалії, підвязані нитками, проходив повз правителя царства Вей.

—Як же погано вам живеться, шановний! — здивувався цар.

— Я живу бідно, але не погано, — відповів Чжуан-Цзи. — Мати Шлях(Дао) і його силу і не перетворювати їх в життя — ось що означає жити погано. Одягатись в залатаний халат і носити діряве взуття — це означає жити бідно, але не погано. Це називаєтсья «народитись в недобрйи час». Чи доводилось вам бачити, ваша високосте, як лазить по деревам велика мавпа? Вона без особливих зусиль вилазить на кедр чи камфорне дерево, швидко стрибає з гілки на гілку так, що лучник не встигає прицілитись у неї. Однак, потрапивши в зарості колючого терену, вона ступає боком, незграбно і озираєтсья по сторонам, часом втрачаючи рівновагу. І справа не в тому, що їй доводиться докладати більше зусиль чи, що м'язи її ослабли. Просто вона потрапила  в непідходяще для неї оточення і не може показати все, на що вона здатна.

Так і людина: варто їй опинитись біля дурного володаря та чиновників, то навіть якщо вона дуже хоче жити по доброму, чи зможе вона досягти бажаного?

Сповнений марнославства

Один астроном, який був марнославним і вважав себе  неперевершеним знавцем своєї науки, відвідав, подорожуючи, мудреця Куш'яра, вчителя Авіценни. Однак Куш'яр, вислухавши астронома, відмовився його навчати. Коли дуже засмучений вчений зібрався йти, Куш'яр сказав:

— Ваша впевненість у тому, що ви так багато знаєте, зробила вас схожим на посудину, до країв наповнену водою. Як і ця посудина, ви не в змозі вмістити в себе ще щось. Однак, наповнює вас лише марнославство, і насправді ви пустий, що б ви не відчували.

Прийняти себе

Одного разу король зайшов до саду та побачив дерева, кущі та квіти, які в'янули та гинули. Дуб сказав, що помирає тому, що не може бути таким високим, як сосна. Коли король звернувся до сосни, то дізанвся, що вона сохне тому, що не може давати виноград подібно виноградній лозі. А лоза гинула тому, що не може квітнути, наче троянди...

Невдовзі король знайшов одну рослину, яка звеселила його серце: була свіжа та квітуча. Після розпитувань він отримав таку відповідь:

«Я вважаю це саме собою зрозумілим, адже коли ти посадив мене, ти хотів отримати радість.

Якби ти хотів дуб, виноград або сосну — ти посадив би їх. Тому я думаю, що не можу бути нічим  іншим, крім того, що я є. І я намагаюсь розвивати свої кращі якості».

 

Судження

В селі жив дуже бідний старий, але навіть королі заздрили йому, бо у нього був прекрасний білий кінь. Королі пропонували йому небачену ціну за коня, але старий завжди відповідав:

— Цей кінь — не кінь для мене. Він особистість. А як можна продати особистість, товариша?

Старий бідував, але не продавав коня. І ось одного разу коня не стало в стійлі. Зібрались  всі люди села та казали:

— Ти старий дурень! Ми знали, що колись кінь щезне, було б краще продати його. Яке лихо...

— Не заходьте занадто далеко в судженнях, кажучи так. Просто кажіть, що коня не має на місці, — казав старий — Такий факт! Все інше - судження. Що це є, нещастя чи благословіння, я не знаю, це тільки фрагмент. Хто знає,що має статись?

Люди сміялись з старого. Вони завжди знали, що він трохи дивакуватий. Але через дві неділі, вночі, кінь повернувся. Його не вкрали, він просто утік на волю. Та це ще не все, він привів з собою  дюжину коней. Люди знову зібрались і казали:

— Старий був правий. Це не лихо. Тепер зрозуміло, що це було благословіння.

— Знову ви заходите далеко в судженнях. Просто кажіть, що кінь повернувся.Хто знає, благословіння це чи навпаки? — спокійно відповідав старий. — Це тільки фрагмент. Ви прочитали одне слово з виразу. Як ви можете оцінити цілу книгу?

На цей раз люди багато не говорили, але в середині себе вирішили, що він не правий: дванадцять чудових коней!

В старого був єдиний син, котрий почав привчати коней до сідла. За тиждень він упав з коня та зламав обидві ноги. Люди зібрались знову, і знову судили:

— Ти довів свою правоту! Яке лихо. Твій єдиний син — каліка, а ти на старість залишився без опори. Тепер ти ще бідніший, ніж був.

— Ви одержимі судженнями. Не заходьте так далеко. Скажіть тільки, що син зломав ноги. Ніхто не знає не щастя це чи благословіння. Життя приходить шматочками, а більшого нам не дано.

 

Так сталось, що через декілька тижнів розпочалась війна, і всі юнаки села пішли до армії. Залишився тільки син старого тому, що він був каліка. Все село плакало, бо це була вирішальна битва, і всі знали, що більшість молодих людей не повернеться. Вони прийшли до старого та казали:

— Ти був правий, тепер беззаперечно зрозуміло, що це було благословіння. Що ж, твій син каліка, але зате він з тобою. А наші сини пішли назавжди.

Старий знову мовив:

— Ви продовжуєте жити судженням. Ніхто цього не знає! Просто кажіть, що ваші сини придатні йти до війська, а мій син — ні. Тільки Бог, Абсолют, знає: нещастя це чи благословіння...

 

Виконання бажань

В Індіі у раю — дерево виконання бажань. Як тільки сядеш під таким деревом, будь-яке бажання негайно буде виконано. Не має жодної затримки, ніякого часового проміжку між бажанням та його реалізацією. Один чоловік мандрував і випадково потрапив у рай.

Цей чоловік був втомленний, і ліг спати під  таким деревом. Коли він прокинувся, відчув голод та подумав про їжу. І миттєво нізвідки з"явились смачні страви. Він був такий голодний, що не роздумуючи звідки це все, почав відразу їсти, а їжа була така смачна...

Потім, коли голод минув, в нього виникло бажання чогось випити. В раю немає заборон — з"явилось чудове вино. Лежачи у затінку дерева, спокійнесенько попиваючи вино, відчуваючи прохолодний подих райського вітерця, він почав дивуватися:

— Що це трапилось? Що відбувається? Може я сплю? Або тут є привиди, котрі шуткують зі мною?

І привиди з"явились, вони були жахливі — саме такі,якими він і уявляв.

Чоловік затремтів і подумав:

— Зараз вони мене точно уб’ють.

І вони його убили...

Чашка кави

Група випускників, успішних і кар'єрних, прийшли в гості до свого старого професора. Звичайно ж, незабаром розмова зайшла про роботу: випускники скаржилися на численні труднощі й життєві проблеми. Запропонувавши своїм гостям каву, професор пішов на кухню і повернувся з кавником і підносом, заставленим найрізноманітнішими чашками - порцеляновими, скляними, пластиковими, кришталевими і простими, і дорогими, і вишуканими.

Коли випускники розібрали чашки, професор сказав:

— Якщо ви помітили, усі дорогі чашки розібрані.  Ніхто не вибрав простих і дешевих. Бажання мати для себе тільки краще і є джерелом ваших проблем. Зрозумійте, що чашка сама по собі не робить каву кращою. Іноді вона просто дорожча, а іноді навіть приховує те, що ми п'ємо. Те, що ви дійсно хотіли, було кавою, а не чашкою. Але ви свідомо вибрали кращі чашки. А потім почали розглядати, кому яка чашка дісталася. А тепер подумайте: життя — це кава, а робота, гроші, суспільство — це чашки. Це всього лише інструменти для збереження Життя. Те, яку чашку ми маємо, не визначає і не змінює якості нашого Життя. Іноді, концентруючись тільки на чашці, ми забуваємо насолодитися смаком кави. Насолоджуйтеся своєю кавою!
У найщасливіших людей немає всього кращого. Але вони витягають усе краще з того, що є. Щастя в тому, щоб хотіти те, що в тебе є. А не в тому, щоб мати те, чого хочеш.

Без бажань

Хуей-Ші запитав Чжуан-Цзи:

—  Чи може людина зовсім нічого не відчувати, не мати ніяких бажань?

—  Може, — відповів Чжуан-Цзи.

—  А чи можна її тоді назвати людиною?

—  Ти не розумієш, що таке почуття, — відповів Чжуан-Цзи. – Я говорю про людину, яка не шкодить своєму тілу, потураючи пристрастям. Вона приймає життя так як є і дозволяє йому текти своєю колією.

—   Але якщо людина не покращує того, що дало життя, як вона може проявити себе у цьому світі?

—  Дао зробило людину такою ,яка вона є, Небо дало їй тіло, а сама вона, не потураючи пристрастям, не зробить зла своєму тілу. От і все! А ти прив’язуєш свій дух до зовнішніх речей, які не мають до тебе відношення, а всередині витрачаєш життєву силу. Притулись д одерева і співай! Облокотись на стіл та спи! Небо дало тобі тіло і наповнило його життям, а ти втомлюєш своє тіло в безкінечних непотрібних суперечках та розмовах.

Дві свічки

- Шкода мені тебе... - сказала незасвічена свічка своїй запаленій подрузі. - Короткий твій вік. Ти весь час гориш, і незабаром тебе не стане. Я набагато щасливіша за тебе. Я не горю, і, отже, не тану; лежу спокійно на боці і проживу дуже довго. Твої ж дні полічені.

Відповідала палаюча свічка:.

- Я анітрохи не шкодую про це. Моє життя прекрасне й сповнене значення. Я горю, і віск мій тане, але від мого вогню запалюється безліч інших свічок, і мій вогонь від цього не убуває. Я світлом розганяю морок ночі; радую очі дитини на святі; оздоровляю повітря біля ліжка хворого, бо збудники хвороб не виносять живого вогню; або підношуся символом молитовного устремління людини. Хіба коротке життя моє не прекрасне?

І мені шкода тебе, незасвічена моя сестро. Жалюгідна твоя доля. Ти не виконала свого призначення; і що з твоєю душею - вогнем? Так, ти пролежиш в цілості довгі роки, але кому ти потрібна така, і яка радість і користь від тебе? Право, краще горіти, ніж спочивати, тому що в горінні - життя, а у сплячці - смерть. І ти жалієш мене, що я скоро згорю і перестану жити, але ти в твоїй бездіяльності й не починала жити, і так і помреш, не почавши. А життя пройде повз.

Так говорили дві свічки.

Виконані бажання

Алло, здрастуйте! Можу я поговорити з Богом?

- Здрастуйте! З'єдную!

- Здрастуй, Душа моя! Я уважно слухаю тебе!

- Господи, попереду Різдво! Прошу Тебе, виконай мої бажання!

- Звичайно, дорога, все, що завгодно! Але спочатку, я тебе з'єднаю з відділом виконаних бажань: постарайся зрозуміти, які ти допускала помилки в минулому!

... Металевий голос в трубці: "Почекайте, будь ласка, зараз з'єднаємо з оператором відділу бажань"... Чекаю...

- Вітаю вас! Що б ви хотіли дізнатися?

- Здрастуйте! Мене до вас перенаправив Господь, і сказав, що перш ніж загадувати нові бажання, добре б прослухати колишні.

- Зрозуміло, хвилиночку... А, ось! Всі бажання душі. Ви слухаєте?

- Так, уважно.

- Починаємо з останнього року:

1) Набридла ця робота! (Виконано: робота набридла!)

2) Чоловік не звертає уваги! (Виконано: не звертає!)

3) Ой, мені б трохи грошей! (Виконано: грошей - трохи!)

4) Подруги - дурепи! (Виконано: вони - дурепи!)

5) Мені б хоч якусь квартирку! (Виконано: на 10 поверсі під самим дахом, дах тече. Просила "якусь"!)

6) Мені б хоч якусь маленьку машинку! (Виконано: отримай "Запорожець" кудлатого року)

7) Ой, ну хоч би у відпустку, хоч абикуди (виконано: до свекрухи на дачу, їй якраз робоча сила була потрібна)

8) Ну що таке, ніхто квітів не подарує (виконано: не подарує!)

Продовжувати? Тут приблизно на рік читання!

- Ні, ні, все зрозуміла! Перенесіть мій дзвінок на Творця!

- Господи, я все зрозуміла! Я буду відслідковувати кожну думку, навіть найменшу! Я прошу Тебе завжди посилати мені позитивні думки! Я прошу Тебе допомогти мені зрозуміти, що Ти мені завжди допомагаєш і все виконуєш! А зараз я хочу як слід подумати. Можна передзвонити пізніше?

- Звичайно, дорога! Коли завгодно!

 

Ніколи не говори, що ти погано живеш. Бог почує твої слова і скаже: «Ти не знаєш, що таке погане життя.» І дасть тобі долю в десятки разів гіршу. Що б не сталося, говори: «Добре живу!» Тоді Бог скаже: «Ти не знаєш, що таке хороше життя!» І дасть тобі долю в десятки разів кращу.

Розбита склянка

- Візьми склянку.

- Взяв.

- Впустив її і подивився, що з нею трапилося.

- Вона розбилася...

- А тепер попроси вибачення і подивись, чи стане вон а знову цілою. Пробач мені - це просто слова.

Не треба вести себе так, щоб потім треба було просити пробачення. Можна попросити пробачення, але при цьому ні краплі не каятися у скоєному. Язиком взагалі можна робити багато зла. І ціла річ завжди буде відрізнятися від розбитої, як би її не склеювали потім. І не треба виправдовувати себе: ну я ж вибачився, тобто виконав свій обов'язок. Ця притча не вчить того, що пробачити не можна, а вчить саме НЕ ОБРАЖАТИ, тобто подивитися збоку на те, що робиш.

Стався дбайливо до почуттів іншої людини!

Ми всі потрібні

Одного разу в маленькому містечку побудували церкву. Усі жителі міста ходили і насолоджувалися красою цієї церкви.

Але на верхівці, в дошках даху, один маленький цвяшок чув усі похвали і розмови про церкву.
Він чув, що люди хвалили усі частини церкви, але нічого не казали про нього. Про всі частини говорили: про арки, про хрест, про дзвіницю, про все говорили... Але ніхто ні словечка не сказав про цвях...

«Якщо я такий незначний, то я тут нікому не потрібен», — подумав цвях і вискочив з дошок, до яких він був прибитий.

В ту ж ніч, коли він дізнався про свою непотрібність і вискочив, падав сильний дощ. На місці, де вже не було цвяха, стала роз’їжджатися черепиця, і через утворену дірку почала проникати вода.

Уся церква була залита водою. Фарба стекла зі стін, Біблія була зіпсута, а всі прекрасні мозаїки позмивалися.
Ось так стається... із-за одного цвяха. Все руйнується.
Хоча багато хто нас не хвалить, хоч ми й невідомі, проте всі ми потрібні.

Поділитися щастям

-Що це в тебе в руці?

- Щастя.

- Чому таке маленьке?

- Воно тільки моє. Таке променисте та красиве.

- Так. Чудове!

- Хочеш шматочок?

- Напевно...

- Давай долоньку. Я поділюся.

- Ой! воно таке... тепле...

- Подобається?

- Дуже, дякую!

- Близьким людям ніколи не говорять "дякую".

- Чому?

- Вони завжди все розуміють і без слів. По очах.

- А чужі?

- Чужі говорять "дякую" таким же чужим. Прийде час, і ти це зрозумієш.

- Знаєш, мені набагато краще, коли щастя в руці...

- Так завжди буває.

- А якщо я з кимось поділюся?

- У тебе додасться твого.

- Чому?

- Сам не знаю. Тільки потім воно стане ще теплішим.

- А руки об нього обпекти можна?

- Руки обпікають об заздрість. Об щастя їх обпекти не можна.

- Знаєш, я знаю з ким поділитися цим дивом.

- Я радий цьому.

- Тоді...

- Саме так, побачимося ще. Поділися ним. Адже так багатьом його не вистачає...

Чи є в людини душа?

Два студенти розговорилися, і тут один з них раптом заявив:

- Та немає ніякої душі у людини: її існування ніхто не довів!

- Так ти у нас, значить, бездушний?

- Так, немає її в мене.

- Тоді до тебе слід ставитися як до... речі?

- З чого це раптом?

- Шкільне правило: одухотворене - "хто", неодухотворене - "що".

 

Люди з відкритою душею бачать, до чого ж величезне щастя, що ми всією своєю сутністю можемо зануритися в прекрасне, вбирати найяскравіші фарби, відчувати смак життя, з подивом захоплюватися красою створеного Богом світу, дарувати іншим радість, любити... і дякувати Йому за все!...

Для цієї зірки

Чоловік ішов берегом і раптом побачив хлопчика, який піднімав щось з піску і кидав в море. Чоловік підійшов ближче і побачив, що хлопчик піднімає з піску морських зірок. Вони оточували його з усіх боків. Здавалося, на піску мільйони морських зірок, берег був буквально усіяний ними на багато кілометрів.

- Навіщо ти кидаєш ці морські зірки у воду? - Запитав чоловік, підходячи ближче.

- Якщо вони залишаться на березі до завтрашнього ранку, коли почнеться відлив, то загинуть, - відповів хлопчик, не припиняючи свого заняття.

- Але це ж просто нерозумно! - Закричав чоловік. - Озирнись! Тут мільйони морських зірок, берег просто всіяний ними. Твої спроби нічого не змінять!

Хлопчик підняв наступну морську зірку, на мить задумався, кинув її в море і сказав:

-       Ні, мої спроби змінять дуже багато ... Для цієї зірки.

Шепіт

Їхав якось молодий чоловік на новому блискучому "Ягуарі" у прекрасному настрої, наспівуючи якусь мелодію. Раптом побачив він дітей, що сидять біля дороги. Після того як він, обережно об'їхавши їх, зібрався знову набрати швидкість, він раптом почув, як в машину вдарився камінь. Молодий чоловік зупинив машину, вийшов з неї і, схопивши одного з хлопчаків за комір, почав його трясти з криком:

- Паршивець! Якого біса ти кинув у мою  машину камінь! Ти знаєш, скільки коштує ця машина?!

- Вибачте мені, - відповів хлопчик. - У мене не було наміру заподіяти шкоду вам і вашій машині. Справа в тому, що мій брат - інвалід, він випав з коляски, але я не можу підняти його, він занадто важкий для мене. Вже кілька годин ми просимо допомоги, але жодна машина не зупинилася. У мене не було іншого виходу, окрім як кинути камінь, інакше ви б теж не зупинилися.

Молодий чоловік допоміг хлопчику посадити інваліда в крісло, намагаючись стримати сльози і придушити підступили до горла ком. Потім він пішов до своєї машини і побачив вм'ятину на новенькій блискучої дверцятах, що залишилася від каменя.

Він їздив на цій машині багато років і всякий раз казав "ні" механікам, які пропонували відремонтувати вм'ятину, тому що вона постійно нагадувала йому: якщо ти проігноруєш шепіт, в тебе полетить камінь.

Цінність часу

Уявіть, що у вас є банківський рахунок, на який щоранку виплачують $86 400. Але цей баланс не переноситься на наступний день. Тобто, кожного вечора банк забирає з вашого ранку все те, що ви не змогли витратити за день. Що б ви робили? Використовували б кожен цент, правда? Кожен з нас має такий банк. І це - ЧАС. Кожного ранку ви отримуєте 86 400 секунд. Кожної ночі, час, який ви не використали для певних цілей, вичерпується як втрачений. Він не переноситься на наступний день. Перевищити баланс не можна, тож кожного ранку для вас відкривається новий рахунок. А кожної ночі все невикористане згоряє.
Ви повинні жити теперішнім і користуватися тим балансом, який маєте. Інвестуйте в розумом, щоб отримати здоров'я, радість і успіх!
Час пливе!  Живіть достойно.

Щоб зрозуміти цінність ОДНОГО РОКУ, уявіть себе студентом, що провалив курс.


Щоб зрозуміти цінність ОДНОГО МІСЯЦЯ, уявіть себе матір'ю, що передчасно народила дитину.


Щоб зрозуміти цінність ОДНОГО ТИЖНЯ, уявіть себе редактором щотижневика.


Щоб зрозуміти цінність ОДНІЄЇ ГОДИНИ, уявіть себе закоханими, що чекають на зустріч.


Щоб зрозуміти цінність ОДНІЄЇ ХВИЛИНИ, уявіть себе людиною, що запізнилася на потяг.

Щоб зрозуміти цінність ОДНІЄЇ СЕКУНДИ, уявіть себе особою, яка щойно уникнула нещасного випадку.

 

Щоб зрозуміти цінність ОДНІЄЇ МІЛІСЕКУНДИ, уявіть себе спортсменом, що виграв срібну медаль на Олімпіаді.

 

Цінуйте кожну СВОЮ мить! І цінуйте ще більше, коли проводите її з кимось особливим, з тим, хто цього заслуговує. І пам'ятайте: час ні на кого не чекає.

 

Вчорашнє - це вже історія. Що буде завтра - таємниця. Сьогодення - це дар. Ось чому його і називають "теперішнім подарунком".

Як зберегти насіння

Великий король хотів вибрати спадкоємця зі своїх трьох синів. Всі вони були близнюками, розумними і хоробрими, і вибрати було складно. Він порадився з мудрецем, і той дав йому ідею. Король попросив прийти всіх трьох синів, дав кожному сумку квіткового насіння і сказав, що відправляється в багаторічне паломництво. І хто краще збереже за час його відсутності насіння, той і стане спадкоємцем.

Перший син, недовго думаючи, поклав насіння в залізний сейф. Другий подумав: «Якщо покласти його в сейф, воно помре». Він пішов до магазину, продав його і вирішив купити таке ж, коли батько повернеться. Третій же син пішов у сад і висипав насіння скрізь, де було вільне місце.

Через три роки батько повернувся. Перший син дістав з сейфа мертве, закисле насіння. Батько сказав: «Це не моє насіння. Моє було здатне розквітнути, а це ніколи не зацвіте». Другий син кинувся в магазин, купив насіння і підніс його батькові. Але батько сказав: «Це не моє насіння. Я розводив рідкісний сорт». А третій син повів батька в сад, де цвіли тисячі квітів. І син сказав: «Це те насіння, яке ти мені дав. Як тільки воно дозріє, я зберу його і поверну тобі».

- Ось мій спадкоємець! - проголосив король.

 

Любов подібна квітам. Любов не можна запасти або накопичити. Якщо вона зацвіла в тобі, то її потрібно віддавати. Чим більше ти її віддаєш, тим більше вона зростає.

Два струмки

Маленький хлопчик, гуляючи з батьками по лісу, побачив чистий струмок. Він напився свіжої води, а потім - заради забави - взяв в руки гілочку і почав мутити воду в струмку. Дно струмка було піщаним, і тому на поверхню відразу піднявся пісок, опале листя і різне сміття. Колись прозора вода стала непридатна для пиття. Малюкові швидко перестало подобатися вглядатися в брудну воду струмка. Він кинув туди гілочку і побіг до мами.

А десь високо в горах інший хлопчик так само бавився з гірським струмочком. Він теж хотів помутити воду гілочкою. Але дно струмка було кам'янистим, і він зламав гілочку і побіг далі, нічого не добившись. Потік був чистий, як і раніше.

Подібно цьому, деякі люди зовні здаються добрими і чуйними, як чистий струмок. Але спробуй хоч ненавмисно образити таку людину і побачиш, як з дна душі спливуть зарозумілість, дріб'язковість, гординя і старі образи, подібно твані і сміттю в струмку лісовому. Коли ж людина постійно повчаться в Слові Божому і про святе думає, то поступово приклад смирення Христового загартовує доброчесну людину смиренням і великим терпінням, об які, як тростинки об камінь, ламаються всяка людська злість і ворожість.

 

Зона відповідальності

 

Анонс

1

1Счетчик тИЦ и PR