МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Культура Психологічна допомога Сміхотерапія: як сміх лікує від негараздів
Сміхотерапія: як сміх лікує від негараздів

Сміх – один з процесів, який допомагає підійти до таких болісних почуттів, як гнів, страх, сором. Їх прояву та проживання заважає почуття контролю, яке прищеплюється дитині з ранніх років.

Сміх   є найкращим антидепресантом, лікує від депресії, чудово витрачає калорії і навіть знижує рівень цукру в крові! Незаперечно доведено, що сміх допомагає схуднути. (10-15 хвилин щоденного реготу спалять до 50 калорій).

Природний, природний сміх знімає напруги в тілі, – воно розм’якшується, поступово звільняючись від затисків і напруги. За словами Дарвіна, сміх – це судомна розрядка м’язової енергії”. Коли прибираються м’язові затиски, з’являється контакт з тілом – і звільняються емоції. І саме сміх – самий потужний катарсичний процес, який відкриває шлях до прояву хворобливих емоцій. Коли ми відпускаємо контроль над нашими почуттями, тобто а) починаємо довіряти їм як важливим сигналами нашого ставлення до подій, б) дозволяємо їм проявитися і в)починаємо їх проживати, той натомість отримуємо контроль над нашим життям, стаючи більш гнучкими, спонтанними і креативними.

Сміх  – дуже корисна фізична вправа, по своїй ефективності порівнянне хіба що з хорошою аеробної навантаженням. Він задіює 80 груп м’язів – під час солов’їного реготу у нас трясуться плечі і грудна клітка, вібрує діафрагма. При цьому м’язи шиї, спини та обличчя розслаблюються – і одного цього вже достатньо, щоб зняти, наприклад, головний біль. Під час сміху, як і будь фізкультури, частішає пульс і знижується рівень холестерину. При цьому у людей поліпшується якість дихання і, відповідно, споживання кисню і кровопостачання організму.

 

Зона відповідальності

 

Анонс

1

1Счетчик тИЦ и PR