МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Події Сумська область: за минулий тиждень знешкоджено 17 боєприпасів часів минулих війн
Сумська область: за минулий тиждень знешкоджено 17 боєприпасів часів минулих війн
Середа, 05 липня 2017, 10:52

Протягом минулого тижня групою піротехнічних робіт Міжрегіонального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (м. Ромни) було знищено 2 мінометні міни калібру 82 мм, 15 застарілих набоїв для стрілецької зброї калібру 7,62 мм часів Другої світової війни. Вибухонебезпечні предмети були знайдені у Ямпільському, Охтирському, Конотопському районах.

Загалом, з початку року на Сумщині зафіксовано 147 випадків виявлення застарілих вибухонебезпечних предметів. Як показує практика, натрапити на них можна будь-де – на власному городі, у лісі, на будівельному майданчику і навіть під час відпочинку на водоймі.

Рятувальники наголошують, що боєприпаси вкрай небезпечні. Натрапити на них можна в різних місцях. Тому в таких випадках необхідно бути обережними, у жодному разі не чіпати предмет, схожий на боєприпас, а тим паче не намагатися його вилучити та перенести. Також не можна поблизу користуватися мобільним та радіозв'язком, це може спровокувати вибух. Треба запам’ятати місце знахідки та негайно повідомити про неї до місцевих органів влади, правоохоронців або безпосередньо на лінію екстреного виклику за номером «101». Пам’ятайте, роботи зі знешкодження боєприпасів можуть проводити лише відповідні фахівці – піротехніки Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

 

Зона відповідальності

 

Анонс

1

1Счетчик тИЦ и PR