МНС Ромни. 2 Спеціальний регіональний центр швидкого реагування Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС

Головна Прес-служба Події 38 тисяч вибухонебезпечних предметів знищено з початку року
38 тисяч вибухонебезпечних предметів знищено з початку року
Середа, 03 серпня 2016, 08:49

Піротехнічні підрозділи ДСНС України щодня проводять роботи щодо обстеження території країни, виявлення, вилучення та знешкодження вибухонебезпечних предметів часів минулих війн.

Досить часто застарілі боєприпаси знаходять і громадяни під час проведення земляних робіт на присадибних ділянках та полях, прогулянок у лісах та парках, відпочинку на річках та ставках, а також у будівлях та підвалах, на території колишніх полігонів.

 

Лише впродовж минулої доби на території України було виявлено 133 боєприпаси. Загалом, з початку року піротехнічні підрозділи ДСНС здійснили 5 тис. 350 виїздів, в ході яких вилучили та знешкодили 38 тис. 990 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 317 авіаційних бомб.

 

Так, 26 липня піротехнічним розрахунком аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області знищено артилерійський снаряд часів минулих війн калібром 150 мм. Боєприпас виявили громадяни на узбережжі о. Березань Очаківського району. Фахівці ДСНС транспортували вибухонебезпечний предмет на полігон та знищили шляхом контрольованого підриву.

28 липня піротехніки Хмельниччини вилучили 1717 вибухонебезпечних предметів часів Другої світової війни за межами міста Шепетівка. Напередодні, до рятувальників надійшло повідомлення від місцевого жителя, який під час збирання грибів натрапив на підозрілі металеві предмети. Прибувши на місце події, піротехніки встановили, що небезпечною знахідкою виявилися 30 мінометних мін калібру 51 мм. Під час контрольного обстеження було виявлено 1667 мінометних мін калібру 51 мм та 20 підривників до артснарядів.

Крім того, 1 серпня під час обстеження дна річки Прут неподалік міського пляжу у Чернівцях водолази міської рятувальної станції виявили 3 підозрілі предмети, ззовні схожі на вибухонебезпечні. На місце події прибули фахівці групи піротехнічних робіт Управління ДСНС України у Чернівецькій області. Піротехніки оглянули дані предмети і встановили, що це артилерійські снаряди калібру 76 мм часів Першої світової війни. Дані снаряди рятувальники вилучили та знешкодили у встановленому порядку.

Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням: у разі виявлення вибухонебезпечних предметів ні в якому разі не торкатися до них і одразу ж телефонувати за номером 101 або 102.

Наголошуємо, що під час виявлення підозрілого предмету категорично забороняється пересувати його; заливати рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати; намагатися самостійно знешкоджувати знахідку; здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив, адже практично всі вибухові речовини чутливі до механічних, звукових впливів та нагрівання.

 

Зона відповідальності

 

Анонс

1

1Счетчик тИЦ и PR